xpLoSION: Levi rjovejo mimo orkanov

Kateri Film Si Ogledati?

Birmingham odpravlja nasprotnike brez prepustitve ene točke, saj Alex Wake podaja za dva touchdowna.

Obramba Lionsa je bila v soboto zvečer popolnoma prevladujoča, Hurricane so omejili na le 136 jardov skupnega napada in niso prepustili nobene točke.

Letošnja izdaja otvoritve letne sezone Lions se je pomerila s kolegom, ki je večkrat zmagoval na državnih prvenstvih, Hertfordshire Hurricanes.

Potem ko so lani v finalu izgubili krono državnega prvaka proti Stirling Clansmen, so bili Lionsi odločeni, da bodo to sezono dobro začeli tako, da bodo premagali svoje najverjetnejše tekmece v diviziji.

Številni strokovnjaki so predstavitev oznanili kot tesno igro in prvi polčas je izpolnil njihova pričakovanja, obe ekipi pa sta se trudili premakniti žogo navzdol.

DSC_0594

Ekipe, ki se borijo

Uvodna vožnja je pripovedovala zgodbo o prvem polčasu za Lions, saj sta obetavno ofenzivno serijo prekinili z dvema napačnima enajstmetrovkama.

Do polčasa je Birmingham zbral štiri enake enajstmetrovke v svojih prvih petih vožnjah, s čimer je ustavil vsak zagon, ki so ga želeli ustvariti.

DSC_0615

Na začetku druge četrtine pa se je Birmingham po kratkem udarcu Hertfordshirea znašel v odličnem položaju na terenu, in Lionsi so se pogumno odločili za to na četrti navzdol in štirih jardih, namesto da bi poskusili zadeti iz igre.

Wake je dvignil globoko žogo proti končni coni, ki je bila namenjena Willu Husseyju, a so jo Hurricanesi prestregli na črti dveh jardov.

DSC_0656

Kljub temu, da so si zagotovili preobrat, so bili Hurricanesi pod pritiskom, da so morali začeti vožnjo z lastne linije dveh jardov, obramba Birminghama pa je prisilila še tri in ven.

Enota za posebne ekipe Lionsa je nato sledila njihovemu zgledu in nagnala igralca Hurricanesov, da mu je udaril izven meja.

Obramba na igrišču

Prestopek Lions, ki ga prejšnje prestrezanje ni motilo, je žogo prevzelo v rdeči coni, na 20 jardi Hertfordshirea.

Ko so se znašli v tretji in dolgi situaciji, je Wake še enkrat odplul globoko žogo ob stransko črto, a jo je tokrat zagotovil Hussey, ki je poskočil, preden ga je spustil tik ob gol črti.

Štiri igre pozneje je Wake skočil iz žepa in vrgel enajst jardov touchdown podajo Stefanu Rowdenu, s čimer je Lions zasluženo vodil.

Igralci Lions praznujejo touchdown

Poizkus dodatne točke Charlieja Hardmana je bil blokiran, vendar je Birmingham vseeno odšel na polčas in je imel tesno prednost 6:0.

V presledku so gledalce postregli z rutinami Plesnega društva in navijačic Birmingham Pussycats, katerih spektakularen nastop je vzklikal 3000 močne množice.

Mačke, ki letijo visoko

Nastopa Plesno društvo UoB

Ker so v prvem polčasu naleteli na težave, je bil napad Lions v drugem povsem drugačna žival.

Pridušen udarec Hurricanesov je Lionsom zagotovil posest na nasprotnikovi liniji 24 jardov in neusmiljeno so se lotili dela. Wake je takoj zaključil s 16 jardovsko podajo proti Tundeju Adelekanu, s čimer je dosegel prvi pad in gol na osem jardov Hurricanesov.

Levi v stiski

Pri naslednji igri je Xavier Ajuwon odvzel roko pri begu, prišel do roba obrambe in pobegnil za osem jardov hitrega dotika.

Da bi še dodatno žalil poškodbo Hertfordshirea, je Birmingham nato izkoristil pretvorbo dveh točk, ki jo je Wake uspešno zaključil z Masonom Baptistejem v zadnjem kotu končne cone, s čimer so Hurricanesi zaostajali s 14-0.

Več praznovanj za Birmingham

Kmalu zatem so Lionsi zasnovali 61 jardov pogon, da bi se postavili na tri jardno črto Hurricanesov.

Na žalost je bilo to, kar se je zdelo kot drugi hitri dotik za Ajuwon, sodniki presodili, da je pretresel zadnji del končne cone, kar je Hertfordshiru prineslo povratni udarec.

Boj za vsak centimeter

Naslednja vožnja Hurricanesov se je ustavila že po desetih jardih in spet so prišli na udarec, toda slab udarec s sredine se je dvignil nad glavo napadalca in bil je prisiljen popustiti na varnem, tako da je rezultat 16-0 pustil Birminghamu. .

Levi so ob naslednji posesti na Hurricane navalili še več bede. Potem ko je prekinil povratni udarec s 50 jardov, je Charlie Hardman nato s 10 jardom podajal Alex Wake, nato pa je dodal dodatno točko, da je zapečatil zmago.

Wake je igro končal s 14 od 26 podaj za 129 jardov, dvema dotikoma in prestrezanjem, kar mu je dalo 54-odstotni odstotek dokončanja in oceno podajalcev 113,2 (NCAA), medtem ko je v povprečju dosegel skoraj pet jardov na poskus.