Brez zmage za Exe v Purple Rain

Kateri Film Si Ogledati?

Exeterjevi ragbi junaki so sinoči padli na polfinalni oviri, ko so podlegli ekipi Durhama, ki se zdaj veseli svojega tretjega finala prvenstva BUCS v treh letih.

Trdna tekma med obema ragbi elektrarnama se je končala s 36-20 proti Durhamu na mračnem in deževnem Durham City Groundu.

Mestni mlin je od fotografa upal malo več

To pomeni, da se bodo fantje v vijoličnem v štirinajstih tednih odpravili v Twickenham, kjer bodo drugič v treh letih osvojili prvenstvo v ragbiju BUCS.

Exeterjeva 1. XV je v Durhamu odpotovala v dobrem razpoloženju, potem ko je prejšnjo sredo doma premagala stare sovražnike Loughborough s 50-31.

A stvari se za naše fante niso začele dobro, saj so v štirih minutah po začetku tekme priznali poskus. Drugi poskus dve minuti pozneje je Exeter izgubil s 14-0, preden so imeli čas za sapo.

Če odvzamemo samo enajstmetrovko, je minilo 30 minut igre, preden je Exeter dal pomembne točke na tablo, polčas pa je prišel z rezultatom 31-10.

Exeter se je po polčasu zbral v vodstvo Durham, ko sta obe strani videli, da so moški grešili v koš. Exeter št. 8 Fraser Bashford je poskusil, ko se je zaletel skozi več igralcev Durhama in zadel pod vrat. Bočni branilec Ali Chrisholm je s svojim čarobnim čevljem dodal več točk na desko.

Vendar to ni bilo dovolj, saj je Durham zdržal v napetih zadnjih desetih minutah. Kljub vsem Exeterjevim naporom je domačim uspelo uničiti igro, tako da so svojega kapetana prestavili v zadnji poskus.

Durham se bo zdaj v finalu na domačem ragbiju pomeril s Cardiff Metom.