Football Cuppers Zadnji 16 krog – 1/2 del

Kateri Film Si Ogledati?

Prejšnji konec tedna se je vrnil nogomet Cuppers, saj se je osmim zmagovalcem v prvem krogu pridružilo 8 šol in doseglo 46 golov v nekaterih navdušujočih dvobojih. Pogledamo nazaj na dogajanje, v katerem je tri tekme odločil le en gol, tri tekme pa strašljive enajstmetrovke.

Downing 1:4 Darwin (0:2 HT)

Downing: Matthews, Brodie, Armstrong, O'Connell, Rumun, Churcher, Coombes, Lawrence, Lukasik, Burley, Ingham Podpore: Fitton, Beattie

Strelci: O'Connell

Darwin: Griffith, Dickinson, Hope, Bennett, Worrall, Haigh, Bastos, Wolstenhulme, Gray. Zbudi se, Freudenreich

Strelci: Hope x4

Izkušena Darwinova stran je nadzirala igro od začetka do konca in izkoristila dva niza, da bi igro odnesla Downingu. Downing je pogrešal goro Joeja Moorcrofta-Morana na osrednjem branilcu, kar je pomenilo, da je bila pod drobnogledom njihova običajna taktika, da so 10 moških postavili na rob kazenskega prostora in porabili 90 minut za čiščenje križev. Bili so še posebej dovzetni za žoge v kazenskem prostoru, saj je Darwin z meti v slogu delap, ki jih je branil modrih Wolstenhulme zapravil Downingov gol, premagal mladostnega Downingovega moštva in omogočil Chrisu Hopeu, da je vstopil pri vseh štirih golih. Kljub poznemu Downingovemu pritisku, ki je povzročil zadetek, je taktično impresivna ekipa Darwina udobno zaključila tekmo in si prevzela mesto v naslednjem krogu doma pri Pembrokeu.

Darwin Downing

Darwin uporablja nekaj Pulisovih taktik ... in to do uničujočega učinka!

Kristus ’S 4: 4 Churchill AET (Churchill zmaga s 3-1 na enajstmetrovke) (2:2 FT, 0:0 HT)

Christ's: Deng, Brown, Blake, Cracknell, Diamante, Reeds, May, Baldock, Hooten, Armstrong, Baron Subs: Duffy, Faure, Hovington

Strelci: Armstrong, May, Baron, Cracknell

Churchill: Smyth, Waller, Cammack, Evans, Duherich, Holt, Athwal, Berridge-Dunn, Seete, Weller Subs: Weaving, Tan

Strelci: Rolph x2, Cammack, Weller

Prvi polčas se je začel tako, da je Churchill želel nadgraditi svojo serijo brez porazov v tem mandatu proti Kristusovi ekipi, ki še ni zmagala. Vendar pa so nekateri ključni igralci, ki so se vrnili na Christ's in dodali kapetana modrih na sredinskem veznem redu, izgledali drugače kot ekipa, ki jo je Churchill v začetku sezone udobno premagal s 4-1. V začetnih menjavah je bila igra ohlapna, saj je bila igra zataknjena v sredini. Christ's je imel nekaj obetavnih potez večinoma po desni strani, pri čemer je izkoristil šibko igro levega branilca Churchilla. Churchill je zrasel na polovico in je v obližih poskušal nanizati nekaj priložnosti, pri čemer se je Seete približal po okusni izmenjavi z Rolphom okoli škatle. Vendar pa golov v precej nemirnem prvem polčasu ni bilo.

Drugi polčas se je za Churchilla začel grozno z ohlapno obrambo, ki je Kristusovemu tarči Ianu Armstrongu zadaj omogočila, da je zadel z odmerjenim zaključkom nad Smythom. Manj kot 5 minut pozneje je Christ's podvojil svoje vodstvo, ko je šolar, ki je branil, dovolil, da je dolg udarec od vrat odbil naravnost skozi obrambo, ko je James May priskočil in s čudovitim žetonom zabil žogo v mrežo. To je v življenje spodbudilo Churchilla, ki je začel izkoriščati nekatere slabosti v Kristusovi obrambi. Na čelu s svojo dolgočasno številko 11 Rolphom, ki je večkrat obrnil Kristusovo obrambo znotraj in zunaj, so ustvarili nekaj odličnih priložnosti za Churchilla, ki so bile zapravljene s kombinacijo grozljivih zaključkov in svojeglavih končnih žog. V 6 minutah do konca je bil rezultat še vedno 2:0 za Christ's, ko je Duherich prejel žogo v naprednem položaju na desni strani za Churchilla. Hiter strel po levem hrbtu izmučenega Christsa in spodobni podaji sta Rolphu omogočila, da je gol prebil čez vratarja in v mrežo. Churchill je nabiral naprej v iskanju izenačenja in v dveh minutah do konca je prosti strel za Churchilla izvedel na polovici. Klasična taktika metanja žoge v okvir se je izkazala za plodno za Churchilla, ko je Cammack z glavo poslal proti golu iz prostega strela Wallerja. Polni čas je prišel z rezultatom 2 za kos.

Obe ekipi sta začeli podaljšek s prepirom dveh strani, ki sta verjeli, da imajo kakovost za zmago v tekmi, vendar so pozabili, da bi zaradi stopnje telesne pripravljenosti povprečnega študentskega igralca Luke Shaw izgledal kot Mo Farah. Po približno 10 minutah je eden od mnogih slabih odmikov od Churchillovega levega hrbta padel naravnost na Kristusovega kapitana Barona, ki je prišel domov. Churchill je našel izjemen duh, da se je lahko hitro boril in izenačil, ko je Rolph nadzoroval prestrezanje Duhericha in pametno končal v kazenskem prostoru. Ker so se igralci borili s krči po celem igrišču, so v drugem polčasu podaljška prinesla še dva zadetka, ko je tekma šla v enajstmetrovke. Pritisk enajstmetrovk v drugem najstarejšem pokalnem tekmovanju na svetu se je izkazal za prevelikega za 3 od 4 Kristusovih igralcev, ko je Churchill dosegel svoje prve 3 enajstmetrovke in na tekmi izvedel 3-1. V četrtfinalu se bodo v gosteh pomerili s Trinity hallom.

Jesus 1:0 Sidney Sussex AET (0:0 FT, 0:0 HT)

Sidney Sussex: Hirsch, Deeley, Makings, Bradly, Cole, Teale Ryda, Grayling, Mahon, Davies, Hugill Subs: Sammons, Ezra, Fotherby

Jezus: Eburne, Peterson, Crawford, Thorley, Robinson, Emerton, Mullertz, O'Loughlin, Ashmead, Anderson, Purcell Subs: Koroye, Meier, Kitching

Strelci: Koroye

Tekma med 4. divizijo Sidneyjem Sussexom in imetnikom Cuppersov Jesusom je skoraj povzročila šok kroga z zelo zavzeto afero pred veliko množico. Sidney je sicer neutrudno delal in je nenehno pritiskal na Jezusa, kljub temu, da je domača ekipa imela koristi od velikih časov posesti. Aktualni prvaki Cuppersa so bili videti kul in zbrani, predvsem zaradi ogromne prisotnosti Jacka Thorleyja, Jezusovega novega podiplomskega študenta in nekdanjega centralnega branilca Anglije U-18. Jezus je začel pustiti, da je njihov pritisk povedal in pozno so bili potrebni 3 odlični obrambi vratarja Sidneyja Hirscha, da bi zagotovili, da se je tekma končala brez golov. Podaljški so se za obe ekipi izkazali za izjemno težke, saj so igralci obeh strani podlegli krčem. Prepuščeno je bilo Jezusovemu fantu s plakata Marku Koroyeu, ki je bil prvi polčas na klopi, da izkoristi prednost. S svojimi razmeroma svežimi nogami je žogo prebil skozi nekaj utrujenih izzivov Sidneyja, nato pa je v približno 10 minutah časa sebično ignoriral kvadratno žogo do odprtega moškega in žogo prebil mimo napadajočega vratarja Sidneyja. Utrujen izziv branilca Sidneyja je pomenil, da je prejel drugi rumeni v zadnjih minutah, saj je zadetek Jesus ostal brez motenj do zadnjega žvižga. Sidney se mora držati s ponosom in Jezusa potisniti na rob, kljub temu, da je odsoten od doma in so ga navijači močno presegli. Drugi dan bi lahko bila drugačna zgodba, toda Jesuans gredo naprej in si želijo tretje leto zapored priti v finale Cuppersa z domačim izenačenjem proti Robinsonu v četrtfinalu.

mark koroye

Mark obožuje gole.

Pembroke 6:5 Trinity (3:2 HT)

Pembroke: Weber, Bittlestone, Reland, Hudson, Mellor, Harries, Carroll, Ogier, Oldfield, Nielsen, Pistoja Zamenjaki: McMullen, Berenson-Barros, Waghorn

Strelci: Harries, Ogier, Pistoja, Nielsen (2), Carroll (p)

Trinity: Kakoutas, Dungay, Kehle, Alberman, Lehmann, Park, Nagy, Brocksom, Steve, Bowlby, Apel Subs: Kershaw

Strelci: Great (3), Bowlby, Apel

Tako kot zgodnja izdaja sistema Windows 95 je tudi ta spopad na vrhu (Tompkinsove) mize zahteval 11 ponovnih zagonov v 90 minutah. Igra je vsebovala toliko drame, da je potrebna določena raven kratkosti, da bi se izognili prevelikemu raztezanju tega poročila.

Začetek, gol, kot, gol, gol, gol, prosti strel, gol, polčas. Gol, gol, gol, svet, gol, pk, gol.

Tekma se je končala s slavjem in solzami ter dvema zadetkoma več kot v celotni karieri Emila Heskeysa.

Tekmo si bomo zapomnili po odlični predstavi Pembroke's JC, osupljivem hattricku Robija Nagyja in po tem, da je Jonathan Dungay ponovno potrdil svoj status najmanj priljubljenega fanta v Trinityju.

Pembroke napreduje in upajmo, da bo v četrtfinalu prinesel še en golfest v gosteh pri Darwinu.

Corpus Christi 2:2 AET Trinity Hall (Trinity Hall zmaga s 6-5 po enajstmetrovkah) (2:2 FT, 2:1 HT)

Corpus Christi: Kazzizi, Mainzer, Sarfas, Cho, Patten, Crawford, Ellwood, Congdon, Kang, Mackenzie, Worsfold

Strelci: Mackenzie, Worsfold

Trinity Hall: Bowen, Eto, Engle, Hands, Myers, Li, Willett, Evans, Burton, Jones, Price Subs: Fellows, Daramola

Strelci: Engle, Daramola

To je bila zelo tekmovalna tekma, na splošno odigrana v dobrem razpoloženju. Minnows Corpus se je v vseh 120 minutah več kot pomeril s svojimi nasprotniki v diviziji 1, celotna obramba pa je na trenutke pod znatnim pritiskom prikazala impresiven prikaz. Razbojni Rob Crawford je bil izjemen ob preostalem veznem redu, ki je vseboval nesmiselnega Marca Ellwooda in spretnega Jacka Congdona, ki sta po svojih najboljših močeh pomagala Corpus Christiju, da se drži svojih sanj Cupperjev. Na koncu bi lahko Corpus šteli za nesrečno, da niso zmagali z odkrito osupljivim ofsajdom, ki je izključil gol v zadnjih 10 minutah, medtem ko so imeli še vedno 2-1. Seznam drugih zgrešenih priložnosti pa kaže, da ni bila odločilna le sreča; Zasluge morajo pripisati Tit Hallu, ki je vzdrževal pritisk in ostal miren ter sčasoma potegnil raven. Tekma, v kateri se odločajo enajstmetrovke, je za poražence vedno težka in nihče si ni želel, da bi ekipa tako izpadla, razen Tit Halla, ki bo v četrtfinalu doma igral s Churchillom.